ZIPPO'st

KUUPÄEVA KOODID

Nagu enamikel kollektsioneeritavatest esemetest, mõjutab Zippo väärtust tema valmistamise kuupäev. Väärtuslik teave tulemasina põhjal aitab määrata tootmiskuupäeva. Alates 50-ndate keskelt hakati kuupäeva koode põhjale stantsima. Algne põhjus oli kvaliteedikontroll. Kuupäevakoodid on muutunud  hindamatuks abivahendiks Zippo kollektsionääridele. Enamik tulemasinaid, mis on valmistatud aastatel 1933-1957, võib tuvastada stiili ja mudeli järgi või patendimärkide poolest.

Sõna "zippo" välimus tulemasina põhjal on samuti üks vihje kuupäeva koodile. On olnud kolm suurt muudatust, nagu näha piltidel. Alates 1933. aastast kuni 50-ndate keskele oli sõna "ZIPPO" stantsitud trükitähtedega. Zippo logo töötati välja 40-ndate lõpus ja stantsiti tulemasina põhjale 1955. aastal. 70-ndate lõpus logo disainiti ümber. See lisati tulemasina põhjale 1980. aastal.

See, mis algas Zippo asutaja George G. Blaisdelli jaoks kvaliteedikontrolli vahendina, on muutunud kollektsionääride jaoks unistuseks. Et tuvastada igat potentsiaalset remonti toodud tulemasinat, kodeeriti iga tulemasina põhi erinevate märgistustega. Alates 1950-ndatest on need võimaldanud märgistada enamiku Zippo tulemasinaid. Maailmakuulus garantii "See töötab või me parandame selle tasuta"  hõlmab siiani igat Zippo tulemasinat. Kui Teie tulemasin vajab remonti, pöörduge maaletooja poole.

ZIPPO KITSA (SLIM) TULEMASINA IDENTIFITSEERIMISKOODID

ZIPPO REGULAR TULEMASINA INDENTIFITSEERIMISKOODID